Wilanów Royal Jazz Festival


5 czerwca 2024

Wilanów Royal Jazz Festival

7-09.06.2024 (piątek-niedziela)
Wilanów Royal Jazz Festival
Scena plenerowa Royal Wilanów, ul. Klimczaka 1
Zarząd i Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów i Royal Wilanów zapraszają na trzecią odsłonę Wilanów Royal Jazz Festival.
7 czerwca 2024
🎵 18:30 – OBYWATEL JAZZ – Radosław Bolewski i Maciej Tubis grają Grzegorza Ciechowskiego
Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny duet. Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka to wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej, improwizowanej odsłonie. Projekt „Obywatel Jazz” doczekał się premiery na płycie CD 9 marca br. i był prezentowany w wielu miastach Polski.
🎵 20:15 – RAFAŁ DUBICKI JAZZ Quartet
Rafał Dubicki Quartet istnieje od 2018 r. Liderem zespołu jest trębacz Rafał Dubicki. W skład zespołu wchodzą również: Mateusz Gramburg – instrumenty klawiszowe, Mateusz Woźniak – bas, Adam Lewandowski – perkusja. Zespół posiada dwie płyty studyjne: „Story About Emotions” (2019) i „Shadow On The Space” (2021).
8 czerwca 2024
🎵 18:30 – ROBERT SZEWCZUGA Trio
Robert Szewczuga – gitarzysta basowy, edukator, kompozytor. Lider tria jazzowego od 2011 roku. W skład zespołu wchodzą także Michał Rorat – pianista oraz Michał Dziewiński – perkusista. Zespół nagrał płytę „Moonrise”, która została pozytywnie przyjęta przez krytyków.
🎵 20:15 – IREK GŁYK Vibes Expression Trio
Irek Głyk – wibrafon
Joaquin Sosa – klarnet, saksofon
Piotr Matusik – piano
Koncert promujący najnowszy album „I Am Never Alone”. Irek Głyk to ceniony wibrafonista i perkusista, który studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej oraz był stypendystą Berklee College Of Music.
9 czerwca 2024
🎵 17:00 – MAX KLEZMER BAND & URSZULA MAKOSZ
Max Klezmer Band łączy muzykę klezmerską, bałkańską, hinduską, jazz i rock. Zespół gości na światowych scenach od 25 lat. Ich muzyka budzi refleksje i podnosi poziom adrenaliny u słuchaczy.
🎵 19:00 – BOGUSŁAW CHRABOTA, YEEDNOO i Przyjaciele
Yeednoo to projekt muzyczny współtworzony przez Pawła Kozłowskiego, Krzysztofa Jaworskiego, Piotra Remiszewskiego, Marka Kisielińskiego, Wojtka Pilichowskiego, Bartka Papierza i Jabro Bogotę. Wokalistą jest dziennikarz Bogusław Chrabota.
Na wszystkie koncerty festiwalu jest wstęp wolny!

POWIĄZANE ARTYKUŁY